wirtualny spacer

W trosce o bezpieczeństwo na terenie szkoły
czwartek, 08 czerwca 2017 23:57

W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa w naszej szkole Pani Justyna Kacała zorganizowała szereg spotkań majacych na celu poszerzenie kompetencji uczniów w sferze reagowania na zagrożenia życia.

W związku z tym 1 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Janowskim- inspektorem ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie klas pierwszych technikum mieli możliwość zapoznania się z zastosowaniem i sposobem użycia podręcznego sprzętu gaśniczego. Nasz Gość przygotował prezentację multimedialną na ten temat, a następnie przedstawił sprzęt pożarniczy taki, jak gaśnice i koc gaśniczy oraz objaśnił działanie hydrantu wewnętrznego. Na placu przy szkole pan Mariusz Janowski zademonstrował obsługę gaśnicy proszkowej, co dawało uczniom możliwość sprawdzenia teorii w praktyce.

Natomiast 8 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli w nim uczniowie czterech klas pierwszych technikum wraz z opiekunami. Pogadankę oraz część praktyczną przeprowadziła pani Ewa Szymańska, kierownik grudziądzkiego oddziału PCK. Prowadząca objaśniła młodzieży kolejne „kroki" udzielania pierwszej pomocy. Zwróciła uwagę, że na każdym z nas ciąży obowiązek udzielenia pomocy w razie nagłego zagrożenia zdrowia czy życia.

P6010219P6010220P6010224P6010226P6010230P6010234IMG 1361IMG 1362

 

 

LogowanieNASZA SZKOŁA

Umożliwiamy zdobycie kwalifikacji zawodowych
w technikum i trzy-letniej szkole zawodowej

Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.”

/Maria Skłodowska – Curie/

COPYRIGHT BY ZSGH W GRUDZIĄDZU   MADE BY zami