Wszystkie Aktualności
Konkurs wiedzy o krajach anglo, niemiecko, francuskojęzycznych
Dnia 9 grudnia 2015 r. o godz. 15.00, w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Grudziądzu, w auli szkolnej, odbył się II etap konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych w ramach Europejskiego Dnia Języków.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZSG-H: nauczyciel języka angielskiego pani Weronika Chabasińska oraz nauczyciel geografii pani Dorota Zapolska-Downar. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwali organizatorzy.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych technikum, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów w etapie I, tj.:
- Karol Babiarz, klasa I b TŻiUG,
- Dominik Żochowski, klasa I a TH,
- Błażej Nowicki, klasa I c TTŻ/TOT,
oraz po dwie osoby z każdej klasy, dobrane przez uczestników I etapu (nie pojawił się zespół z klasy I b TŻiUG, toteż za zgodą wszystkich uczestników i prowadzących, Karol Babiarz odpowiadał na pytania sam). Zespoły odpowiadały na 12 pytań dotyczących wiedzy o krajach anglojęzycznych, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych (z zakresu m.in. historii, geografii, kultury, gastronomii, języka). Zadania polegały na udzieleniu odpowiedzi pisemnej na pytania otwarte lub pytania do ilustracji. Pytania przygotowane przez organizatorów konkursu uczniowie mogli obejrzeć na prezentacji multimedialnej. Uczniowie mieli ok. 1 minuty na udzielenie odpowiedzi do każdej wyświetlanej planszy. Po zapisaniu odpowiedzi, ich karty pracy były zbierane.
Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia ich prawidłowości podczas omówienia z organizatorami konkursu. Po ok. 10 minutach można było podać wyniki konkursu, które były następujące:
Miejsce I – zespół z klasy 1 a TH w składzie: Dominik Żochowski (kapitan), Marta Osowska, Radosław Jeliński,
Miejsce II – zespół z klasy 1 c TTŻ/TOT w składzie: Błażej Nowicki (kapitan), Jessika Figurska, Marta Kukla,
Miejsce III – zespół z klasy 1 b TŻiUG w składzie: Karol Babiarz (kapitan).
Uczniowie otrzymali od organizatorów dyplomy okolicznościowe, artykuły piśmiennicze oraz mieli możliwość wyboru nagród książkowych, pochodzących z zasobów organizatorów konkursu.