plenfrdeit

Zespół Szkół
GASTRONOMICZNO-HOTELARSKICH

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Sprzątanie świata

Tradycyjnie jak co roku 21 września odbyło się wspólne sprzątanie świata wydarzenie zorganizowane przez Urząd Miasta.

W tym roku impreza ta odbyła się pod hasłem SPRZĄTAMY ŁĄKI KWIETNE I LAS a swój finał miała na Marinie Grudziądz na Festynie Ekologicznym. Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu.
Zorganizowane przez Annę Sarnowską i Katarzynę Rejewską- Markiewicz stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyliśmy na Marinę pod hasłem POŻEGNANIE LATA- POWITANIE JESIENI z wieloma atrakcjami. Na miejscu proponowaliśmy wszystkim chętnym uczestnikom festynu skosztowanie
naszych smakołyków
•smacznych naleśników z twarogiem lub z powidłami,
•złocistych i aromatycznych gofrów,
•pierożków drożdżowych ze szpinakiem,
•grillowanej kiełbaski
•kawy, herbaty lub soku
dla najmłodszych zorganizowane były warsztaty cukiernicze, na których chętne dzieci mogły przygotować sobie słodkiego Miniona lub Myszkę Miki.
Ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom bez których nasze stoisko nie mogłoby zaoferować tylu smakołyków.
Piekarnia Leszek Flader podarowała nam ciepłe bułeczki i chleb od Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski otrzymaliśmy duże ilości kiełbasy śląskiej na grilla a od hipermarketu Auchan wiele surowców i produktów które zostały wykorzystane przy sporządzaniu potraw.
Podziękowania dla uczniów którzy włączyli się w imprezę: Sary i Laury z 3 TT; Fatimy z 2 sb; Laury, Patrycji i Weroniki I ŻT; Oliwia, Ola, Jagoda, Fabian z I TŻ; Roksana 2 TŻ

WIRTUALNY

SPACER