Ułatwienia dostępu

Żyli prawem wilka

Klub Historyczny im. Armii Krajowej obchodził pierwsze urodziny działalności w naszej szkole, które połączyliśmy z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Zorganizowaliśmy prelekcję o Żołnierzach Wyklętych, którą wygłosili członkowie Stowarzyszenia Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej. Panowie przedstawili nie tylko fakty historyczne, ale również podzielili się opowieściami o poznanych partyzantach oraz działalności na rzecz odkrywania i popularyzowania tej historii. Na wykład zaprosiliśmy przedstawicieli Klubów AK ze szkół podstawowych i delegację z III Liceum.

Tradycyjnie wzięliśmy udział w miejskich uroczystościach 1 marca na Skwerze Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Pięknie reprezentowała się biało-czerwona flaga w oknach szkoły! W tym dniu honorowy prezes Klubu pan mjr Stanisław Wierzchucki „Sęk” otrzymał specjalne odznaczenie. Gratulujemy! Po uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Pana Majora i jego gości w murach naszej szkoły.

Ważnym dniem był 7 marca, kiedy to przygotowaliśmy przedstawienie ukazujące życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego. W główną rolę wcielił się Damian Wróblewski z kl. 2 BŻ. W inscenizację byli zaangażowani uczniowie klas 2 BŻ, 2 RTŻ, 2 TOT, 2 HA, 2 HB, 2 SM, 1 AŻ. Ukazana historia przybliżyła postać bohatera, którego pomnik godnie stoi przed ZSGH. Przysięgę Armii Krajowej złożyli nowi członkowie Klubu, którym bliska jest historia naszej Ojczyzny.

fotorelacja