Ułatwienia dostępu

Pamiętamy o Bohaterach

Uczennice klasy 2RS przygotowały kartki świąteczne z życzeniami dla Pana płk. Stanisława Malkiewicza, Powstańca Warszawskiego mieszkającego w Grudziądzu. Najserdeczniejsze życzenia w imieniu całej Społeczności ZSGH złożył p. Dariusz Miller.

Uczniowie klasy 4 Ha, pod opieką p. Eweliny Dąbrowskiej, odwiedzili grób Eugenii Mireckiej w rocznicę jej śmierci. Przypomnijmy, że to nagrobek Powstańca Warszawskiego, którym oficjalnie opiekuje się nasza szkoła. Znicz zapłonął także na tablicy pamięci Ireny Szydłowskiej, kurierki AK.

Z kolei klasa 4 Hb zapaliła znicze przy pomniku Tadeusza Maślonkowskiego „Sosny” w rocznicę jego urodzin. To Grudziądzanin, harcerz, który zginął w trakcie walk Powstania Warszawskiego.

malkiewiczmalkiewicz kartkimirecka 1mirecka 2mirecka 3mirecka 4sosna 1sosna 2sosna 3