Ułatwienia dostępu

Kraków - nagrodą za SILNI POLSKĄ!

Grupa uczniów z Klubu Historycznego im. AK, pod opieką p. Eweliny Dąbrowskiej, wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Silni Polską” Instytutu Pamięci Narodowej. Zrealizowany projekt otrzymał tytuł laureata etapu centralnego.

Nagrodą był 4-dniowy wyjazd edukacyjny do Krakowa, w całości finansowany przez IPN. W wycieczce brało udział aż 28 zespołów z całej Polski.

W czasie pobytu w Krakowie uczniowie zwiedzili Muzeum Armii Krajowej, sale reprezentacyjne Zamku na Wawelu i ogrody królewskie, Muzeum Lotnictwa. Podczas spaceru po starówce Krakowa mieli okazję zobaczyć Kościół Mariacki, dawną Akademię Krakowską, planty krakowskie, dzielnicę Kazimierz z Podwórkiem Schindlera oraz Kościół na Skałce. Przewodnicy w ciekawy i pełen pasji sposób opowiadali o odwiedzanych obiektach.
Podsumowaniem projektu była uroczysta gala finałowa, która odbyła się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Przedstawiono opis i relację fotograficzną projektu każdej grupy. Z rąk Zarządu IPN i Dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy laureata etapu centralnego.
Nasi uczniowie przygotowali działania o AK, z których najbardziej jury zachwycił pomysł na konkurs kulinarny „Przepis na Zupę im. E. Mireckiej”.