plenfrdeit

Zespół Szkół
GASTRONOMICZNO-HOTELARSKICH

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Rekiny Przedsiębiorczości

Ruszyła 11 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej: Rekiny Przedsiębiorczości. Zapisy u koordynatora Wioletty Czepukojć sala 22. Termin do 5 października 2012r.

Rozpoczęcie gry z tradycyjnie 15 października został przesunięty i podany później  w związku z wymianą systemu transakcyjnego Giełdy Papierów Wartościowych
Projekt Rekiny Przedsiębiorczości jest współfinansowany przez Unię Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizuje Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego. Obejmuje on trzy edycje Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.  Szkolna Internetowa Gra Giełdowa jest to projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu, skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Zespoły uczestniczące w grze mają dostęp do giełdowych notowań online. Otrzymują też wirtualny kapitał , który mogą inwestować w akcje spółek giełdowych, dokonywać transakcji krótkiej sprzedaży i zakładać lokaty bankowe. Celem Gry jest osiągnięcie najwyższej stopy zwrotu z inwestycji.  Głównym celem projektu jest podniesienie jakości nauczania i uczenia się przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych. Szacuje się, że rocznie w projekcie weźmie udział średnio: 800 szkół, 800 nauczycieli i 12 000 uczniów. Zadaniem konkursu jest gra na GPW w wirtualne 100000zł.

WIRTUALNY

SPACER