plenfrdeit

Zespół Szkół
GASTRONOMICZNO-HOTELARSKICH

im. Marii Skłodowskiej-Curie

Dzień Czekolady

12 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czekolady.

Z tej okazji już po raz drugi w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dla uczniów klas gimnazjalnych i podstawowych. Głównym celem imprezy była promocja ZSGH wśród uczniów którzy borykają się z trudną decyzją wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej. Zaproszenia na warsztaty zostały rozesłane po wszystkich szkołach gimnazjalnych i podstawowych z Grudziądza i okolic. Ograniczona jednak ilośd miejsc pozwoliła nam gościd uczniów ze SP nr 21, SP z Dragacza oraz Gimnazjum nr 6.
Zajęcia składały się z dwóch części. Pierwsza częśd odbyła się na auli gdzie nastąpiło przywitanie licznie przybyłych uczniów przez Panią Dyrektor mgr inż. Katarzynę Kurek. Następnie został zaprezentowany film tematyczny. Po projekcji wszyscy zgromadzeni mogli zapoznad się z przygotowanymi informacjami na temat czekolady a także posmakowad smakowitych wyrobów. Wyroby zostały przygotowane dzięki naszemu sponsorowi Zakładom Produkcji Cukierniczej Wisła „Korycki” z Grudziądza, które to podarowały nam duże ilości czekolady. Za co serdecznie dziękujemy. Druga część spotkania odbyła się w dwóch pracowniach cukierniczych, gdzie goście pod czujnym okiem nauczyciela prowadzącego warsztaty oraz starszych kolegów (już uczniów szkoły) mogli sami przygotowad pyszne smakołyki na bazie czekolady. Na warsztatach uczniowie wykonywali między innymi: ferrero roche, raffaello, blok czekoladowy, słodki salceson, wafle, szyszki, praliny orzechowe, trufle z twarogu, kokosowe praliny, praliny z wiśnią i czarną porzeczką, szwedzkie praliny z marcepanem
Po zakończonych zajęciach wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali zaświadczenie o udziale w warsztatach, pamiątkowe książki o historii naszej szkoły a także słodki dodatek od naszego sponsora.
Ogromne podziękowania dla uczniów którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów: z 2 b TŻ i UG Sandra Macioszek, Julia Kucioska, Klaudia Szmyt, Angelika Kraioska, z klasy 2 a TŻ i UG Sandra Maron, Daria Eichberger, Paulina Koniecka, z klasy 3 TTŻ/TOT Aleksandra Kruck, Sandra Bollin
Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły mgr inż. Anna Sarnowska oraz mgr inż. Katarzyna Rejewska - Markiewicz. foto
Do zobaczenia za rok

WIRTUALNY

SPACER